Co warto zobaczyć w Auckland?

 

Waitakere Ranges w zachodnim Auckland

 

to teren, w którym można się zatracić. Co możecie tam zobaczyć to wodospady, nietknięty las deszczowy i puste plaże. Bo Nowa Zelandia to generalnie takie zielone pustkowie. 

Kraj zdecydowanie dla ludzi lubiących odludzie. Mimo, że Auckland to największe i najbardziej zaludnione miasto, to nawet tu można posmakować zalążek pustkowia reszty Północnej Wyspy. Wystarczy wyjechać pół godziny na zachód od miasta i przy odrobinie szczęścia nawet atrakcję turystyczną jaką jest Lion Rock na Piha Beach możecie mieć tylko dla siebie…

 

Co warto zobaczyć w Auckland?

 

Gdybym zaczynała wakacje w Nowej Zelandii od Auckland poświęciłabym ze 2-3 dni właśnie na Waitakere Ranges i okoliczne plaże. W okolicy znajduje się sporo pół namiotowych i miejsc parkingowych dla Camperów.

Do dyspozycji są dziesiątki naturalnie pięknych szlaków spacerowych. Wysoce prawdopodobne, że nie spotkasz tam nikogo przez kilka godzin, ale samotność nie powinna Ci doskwierać. Towarzystwa zawsze chętnie dotrzymają papugi…  

 

Muriwai

 

Kolejnym miejscem do którego uwielbiam jeździć na szybką ucieczkę z miasta jest położone na zachodzie w regionie Auckland niewielkie miasto Muriwai. Plaża ciągnie się kilometrami, więc, jeśli komuś nie odpowiadają dzieci, surferzy i psy zawsze można odjechać dalej i zgarnąć kawałek tego raju tylko dla siebie.

Uwaga na Surferów!

 

 

Jedno z tych miejsc, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli nie interesuje Cie pływanie i opalanie, można pójść na długi spacer po buszu, urządzić piknik, lub spędzić czas aktywniej. Do wyboru jest krykiet, siatkówka, wypożyczalnia desek surfingowych i „blokartów”.

Muriwai zdecydowanie warto zobaczyć będąc w Auckland. W miasteczku znajduje się mój ulubiony znak przed wejściem na plażę, którego nie widziałam nigdzie indziej na świecie. Uwaga na surferów!

 

Uwaga na surferów!

 

Wspaniale jest tu przyjechać wiosną i latem (październik – luty). To czas, kiedy ptaki Takapu składają jaja i wychowują młode. Raj dla miłośników przyrody!

Sekret na koniec!

 

Właśnie to uwielbiam w tym kraju. Gdzie indziej na świecie z tętniącego życiem, gwarnego, 1,5 milionowego centrum miasta po pół godzinie jazdy samochodem można uciec w busz? Zdradzę Wam dziś sekret jak mieć kawałek nowozelandzkiego raju. W zachodniej części Auckland w Mercer Bay jest plaża do której schodzi się po linie!

 

Jeżeli nadal jesteście ciekawi Auckland turystycznym okiem, polecam Wam również zajrzeć do Karoliny, autorki bloga Moja Australia i świat!