Los na loterii zwany życiem

 

W Polsce mamy przerwę świąteczną, jedne ferie i dwumiesięczne wakacje, a w Nowej Zelandii są trzy dwutygodniowe przerwy i jedna sześciotygodniowa, co oznacza, że w Nowej Zelandii dzieciaki ciągle mają jakieś wakacje. Kiedy centra handlowe i place zabaw pękają w szwach o 11 rano to wiadomo, że znowu są wakacje. Jaki układ jest lepszy? W wielu krajach są różne rozwiązania i jakoś wszystko na tym świecie funkcjonuje, więc ciężko powiedzieć.

Los na loterii zwany życiem

 

To była ulga i wielka radość, kiedy po tygodniowej ulewie w Auckland w końcu wyszło słońce i znowu można było wyjść połazić z aparatem. Jest pięknie, bardzo zielono, a ludzie wydają się szczęśliwsi niż zwykle. Najwidoczniej oni też czują ulgę, że przestało padać.

Wszędzie biegają małe bąble a wraz z nimi ich nowe radości i smutki. Jedno ucieka, drugie w wózku, trzecie uwieszone na szyi matek-żonglerek małych alpinistów. Czy istnieje trudniejsze zadanie niż wychowanie drugiego człowieka? 

Jak okiem sięgnąć widać małych odkrywców, a przed nimi nowe doświadczenia, ambicje, nadzieje, jak również wiele nowych rozczarowań i niewykorzystanych przyszłych okazji.

Nowy zachwyt nad pięknem tego świata. Nowi geniusze,  nowi zwykli ludzie, nowe wynalazki. Nowe zwątpienia w sens tego wszystkiego.

Nowa miłość i nowa nienawiść. Nowe kłamstwa, niedotrzymane słowa i zerwane z kimś relacje. Nowi ludzie, których nie chce się już nigdy widzieć oraz nowe osoby, bez których nie chce się żyć.

Nowe wyjazdy i pożegnania. Nowe rozstania i powroty. Nowe dobrze podjęte decyzje i błędy. Nowi przyszli milionerzy, nowe awanse i porażki.

Nowe pytania i odpowiedzi.  Nowe przyjaźnie na całe życie oraz takie, które nie przetrwają próby czasu. Nowe marzenia i zmarnowane szanse. Nowe miłosne uniesienia, namiętności i zdrady.

Nowe pierwsze zakochania i złamane serca. Nowe cierpienia i nałogi. Nowe długoletnie, szczęśliwe związki i niedotrzymane przysięgi małżeńskie.

Nowe cuda narodzin, nowe życia, nowe uśmiechy, nowe szanse

 

Temat poruszam, ponieważ w mojej rodzinie również pojawił się właśnie taki nowy bąbel. Witaj na świecie kochanie i trzymaj się mocno, bo wiele przed Tobą. Właściwie to wszystko przed Tobą.

Nowa, kolejna osoba, którą będę znała tylko z ekranu laptopa. Ciekawe jak ona wykorzysta los na loterii zwany życiem?