Najpiękniejsze ujęcia 2016

Planeta Ziemia

Poniżej 12 najpiękniejszych ujęć z ostatnich 12 miesięcy zwiedzania Nowej Zelandii, Królestwa Tonga i Wysp Samoa. Oglądaliśmy ostatnio dokument o 7 cudach Układu Słonecznego. Planeta Ziemia była na pierwszym miejscu i mam na to sporo dowodów!

 

1. Tygodniowy marsz z plecakami po Great Barrier Island, czwartej największej wyspie Nowej Zelandii.

 

 

2. Zachodnia część Auckland, największego miasta Nowej Zelandii. Mamy szczęście żyć w tak pięknym miejscu! Krótka przejażdżka dzieli nas od słynnej Lion Rock w Piha.

 

 

3. Środek zimy, a ciepłe kolory to zmyłka – 9 stopni za oknem! Wieczór w geotermalnym miasteczku Rotorua, centralnej części Północnej Wyspy Nowej Zelandii.

 

 

4. Great Barrier Island w Nowej Zelandii. Widok na plażę Medlands.

 

5. Warte kilkugodzinnej wspinaczki, zapierające dech w piersiach – Szmaragdowe Jeziora (Emerald Lakes). Park Narodowy Tongariro, Nowa Zelandia.

 

 

6. Zachód słońca w miasteczku portowym New Plymouth w regionie Taranaki. Nowa Zelandia.

 

 

7. Wai-O-Tapu National Park, Champagne Pool, Rotorua (Nowa Zelandia). Za nietypowy kolor wody odpowiedzialne są złoto, srebro, rtęć, siarka i arszenik.

 

 

8. „Kąpiel Diabła” – Devil’s Bath, to jezioro kraterowe położone w miasteczku Rotorua. Odcień zmienia się od zielonego po żółty w zależności od natężenia światła, siarki i soli żelaza. Jeśli takie kolory, to wiadomo, że to Nowa Zelandia!

 

 

9. Najpiękniejsza plaża Wyspy Upolu na Samoa w Oceanii – Lalomanu oraz najcieplejsza „zima” jakiej doświadczyliśmy w życiu – 30 stopni w dzień, 26 w nocy.

 

 

10. Rajska, maleńka Wysepka Fafa w Królestwie Tonga. Jest na tyle mała, że można ją obejść w pół godziny!

 

 

11. To Sua Ocean Trench na Wyspach Samoa. „To Sua” oznacza „wielka dziura”. Ja się nie odważyłam, ale można skakać z drabinki, woda ma 30 metrów głębokości!

 

 

12. Taupo – widok na Mount Ngauruhoe w Nowej Zelandii, czyli filmową „Góra Przeznaczenia w Mordorze”.

 

 

Żyjemy w możliwie najpiękniejszych czasach z całym światem na wyciągnięcie ręki! Zabieram się za plany podróżnicze. Galeria  na 2017 rok sama się przecież nie zrobi!