Jeśli miałabym żyć pod kogoś, to po co w ogóle zaczynać?

 

Chciałabym żeby pokolenie moich rodziców było tym ostatnim, które coś robi, bo tak wypada. Życie po swojemu wcale nie musi oznaczać nic niemoralnego. Ludzie. To nieprawdopodobny zbieg okoliczności że w ogóle pojawiliśmy się na tej planecie i mimo, że niewiele osób powie to otwarcie – lubimy się chełpić tym, że jest inaczej, ale ludzkie życie nic nie znaczy.

Po pierwsze, nic nie muszę

 

Ziemia ma 4,5 miliarda, lat a współczesny człowiek – Homo sapiens – prawdopodobnie powstał około 200 tysięcy lat temu, czyli umowne 4 sekundy temu. Nie znaczymy nic więcej niż 4 sekundy, a próba odnalezienia sensu w tym bezsensie może co najwyżej zakończyć się depresją. Ale, z jakiegoś powodu dostaliśmy jednak szansę na to jedno życie, dlatego róbcie rzeczy, które Wam sprawiają przyjemność i myślcie przede wszystkim o sobie – bez wieloletniego poświęcania się dla innych, bez stawiania za każdym razem dobra innych ponad swoje. Jeśli miałabym żyć pod kogoś, to po co mam w ogóle zaczynać? Po pierwsze, nic nie muszę – nie muszę wybaczać, nie muszę kochać.

Po drugie, wszystko mogę

 

mogę wybaczyć, mogę pokochać. Mogę również powiedzieć, że masz zniknąć z mojego życia i mogę oczekiwać, że mnie nie zawiedziesz. Na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Po trzecie – nienawidzę jak ktoś mnie okłamuje, dlatego sama też staram się tego nie robić. Dostałam w tym roku propozycję pisania tekstów sponsorowanych i tak się cieszyłam, że chodziłam z wielkim uśmiechem na twarzy przez tydzień. W znakomity humor wprawiła mnie sama myśl, że ktoś  tu wszedł i pomyślał – o, a może ta dziewczyna na swojej stronie pomoże mi w promocji hoteli na Mazurach? Propozycję odrzuciłam. Na Mazurach byłam w 2006 roku, a od 2013 roku nawet nie byłam w Europie. Myślę, że stać mnie na coś więcej, niż wyssane z palca opowieści opowieści dla Was i pochlebna recenzja zakwaterowania, którego nawet nie mam szansy zobaczyć.

Ciekawi mnie również czemu ludzie się bulwersują po wyraźnej komunikacji, że nie chce się ich znać. Przecież nikt nie mówi tego bez powodu, bo się obudził i pomyślał – ooo, a może by tak zerwać z kimś kontakt? Niech tylko znajdę notes z adresami, ene due rike fake – wypadasz Ty. Nie, zazwyczaj te uczucia kumulują się w człowieku latami, aż w końcu ściana nienawiści jest niemożliwa do przeskoczenia. Dlaczego tak ciężko jest powiedzieć – tak, spierdoliłem. Popełniłem w życiu kilka błędów, jestem tylko człowiekiem. Dlaczego zrzucanie odpowiedzialności na innych za własne błędy jest społecznie akceptowalne? Może zamiast zwalać winę na otoczenie warto zastanowić się nad sobą, swoim zachowaniem? Może to jednak Twoja wina, że ktoś nie chce z Tobą rozmawiać?

Najwidoczniej łatwiej jest iść w zaparte powtarzając wybrakowane bzdury – zawsze widząc drzazgę w oku bliźniego, a nie potrafiąc dostrzec belki w swoim własnym. Ostatecznie, brak kontaktów z toksycznym otoczeniem to zaleta. Przynajmniej, ja na tym tylko zyskuję.