Malezja

 

Podstawowe informacje

 

położenie – Państwo w Azji Południowo – Wschodniej. Malezja na Półwyspie Malajskim graniczy z Tajlandią i Singapurem, a na Wyspie Borneo z Brunei i Indonezją. 40% kraju jest pokryta lasami tropikalnymi.

głowa państwa – Mahathir bin Mohamad był Premierem Malezji w latach 1981–2003 oraz obecnie jest nim ponownie od roku 2018.


stolica – Kuala Lumpur
język urzędowy – malajski
waluta – ringgit

 

W stolicy Malezji,

 

Kuala Lumpur, znajdują się najwyższe bliźniacze wieże na świecie – Petronas Towers (452 metry). W latach 1996-2003 wieże wiodły prym w Światowym Rekordzie Guinessa jako najwyższe budynki na kuli ziemskiej. Malezyjczycy nadal lubią mówić o nich chwalebnie, od 2003 roku opisując je jednak już nie jako najwyższe budowle, lecz „najwyższe bliźniacze wieże na świecie”.

Z dwóch tygodni w Malezji ostatnie kilka dni spędziłam na Wyspie Langkawi, gdzie ściągnęła nas obietnica turkusowej wody, pięknych plaż i perspektywa spędzenia w raju ostatnich wspólnych dni z moją mamą. Co zastałyśmy na miejscu? Idyllicznie spokojny i naturalnie piękny zakątek Malezji do którego nie wykluczam, że wrócę.

Malezja w obiektywie