Samoa

 

Podstawowe informacje:

Samoa składa się z dwóch głównych wysp – Savaiʻi i Upolu. Od 2009r. obowiązuje tam ruch lewostronny.

położenie – Oceania. Państwo wyspiarskie na Pacyfiku położone pomiędzy Nową Zelandią a Hawajami.
głowa państwa – premier Tuilaʻepa Sailele Malielegaoi
stolica – Apia
język urzędowy – samoański, angielski
waluta – tala

Za godzinę lądujemy na państewku wyspiarskim położonym pomiędzy Nową Zelandią a Hawajami – Samoa.  Z okna samolotu Samoa to tylko mała, łatwa do przeoczenia kropeczka położona gdzieś daleko na gigantycznym Pacyfiku.

Steward rozdaje do wypełnienia arrival cards, „karty wjazdówki”. Standardowe pytania o dane osobiste, daty pobytu w kraju i zakwaterowanie. Ostatnie pytanie mnie rozbraja.

Jak dowiedziałeś się o istnieniu kraju Samoa?

1. w biurze podróży (travel agent)
2. z gazety (newspaper)
3. z internetu (Internet)
4. z ust do ust (word of mouth)
5. inne (other)

Lecimy na wakacje czy teleportowaliśmy się do czasów, kiedy wiedza ogólna otoczona atmosferą tajemnicy była przekazywana wybrańcom z ust do ust? 🙂

Są ‚gazety”, nie ma opcji „książki”. Zaznaczam „other” i wpisuję „school” – szkoła.

Samoańczycy to prości, bezpośredni i z mojej perspektywy szczęśliwi ludzie. Cieszą się tym co mają, zamiast narzekać, że czegoś brakuje.

Jechaliśmy 40 minut, więc Pan, który odebrał naszą czwórkę z lotniska, a że gęba mu się nie zamykała, zdążył sporo opowiedzieć o sobie i kraju.

Life in Samoa is very simple. We love lazy sunsets and sex on the beach. We don’t have money. What we have is food and beer…lots and lots of beer. The more beer the more babies.

Welcome to paradise!”

Życie na Samoa jest bardzo proste. Uwielbiamy długie zachody słońca i seks na plaży. Nie mamy pieniędzy, za to mamy mnóstwo piwa i jedzenia. Im więcej mamy piwa tym więcej robimy dzieci!

Witamy w raju!”

 

 

 

}
AllAccessDisabledAll access to this object has been disabled9A9625D4E4C89D97H6EjsXloPPGsbbp+v5JBt0Wj6M+Qg/ca9UPElwlX0tDkAavaaNYqWlpxYvRvfXjI5ai43Eo6zIM=