Filmy

 

Snorkeling  na Fidżi & Vanuatu

 

Dla amatorów snorkelingu do których się zaliczam, wyspiarskie państewka na Pacyfiku to niekończący się plac zabaw. Ja znam swój typ, ale jestem ciekawa jakie jest Wasze zdanie. Który podwodny świat jest piękniejszy, Fidżi czy Vanuatu?

 

 

Tonga, Samoa i Republika Fidżi – perełki Pacyfiku

 

Patrzę, patrzę i oczom nie wierzę, że to zdjęcia z naszych wakacji. Nie pozostaje nic innego jak dalej zwiedzać świat – w kolejnej serii Perełek Pacyfiku obiecuję relację z Vanuatu, Niue i Wysp Cooka.

 

 

Tanna Island, Wulkan Yasur, Melanezja

 

Na Wyspę Tanna na Vanuatu polecieliśmy w jednym celu – zobaczyć jeden z najaktywniejszych wulkanów świata, Wulkan Yasur. Od 800 lat erupcja następuje kilka razy na godzinę, co początkowo było bardzo ekscytujące, ewentualnie przerażające, jeśli akurat staliśmy na jego szczycie. Po kilku dniach już niekoniecznie, szczególnie w środku nocy.

Yasur, bądź trochę ciszej, my tu próbujemy spać!!!

 

 

Kuchnia Nepalska

 

Wakacje w Nepalu nie odstawały od normy, dzięki czemu moje najpiękniejsze wspomnienia znowu krążą dookoła stołu! (Może z wyjątkiem owoców z przyprawami, w końcu kto normalny lubi banany z pieprzem?!)

 

Rabbit Island, Kambodża

 

Po naszym powrocie z podróży poślubnej po Kambodży wpadł mi w ręce artykuł o chińskich inwestorach planujących zamienić 64 kmerskie wysepki w resorty, hotele i kasyna. Wyspa Królicza na której byliśmy miała być jedną z nich. Good news!!! Na dzień dzisiejszy ledwo rozpoczęte prace zostały zaniechane, a ludzie zamieszkujący wyspy od lat nie będą wysiedleni. Rabbit Island nie potrzebuje masowej turystyki, resortu i kasyna. By zachwycać, wystarczy, że pozostanie taka, jaką my mieliśmy sposobność ją zobaczyć – spokojna, czysta, dziewicza.

 

 

 

Najzimniejszy stan Australii – Tasmania

 

Po roku pobytu w Melbourne popłynęliśmy na Tasmanię z zamiarem objechania jej dookoła. Teraz chodzi mi po głowie nowy pomysł. Chciałabym wrócić i przejść The Overland Track – 65 kilometrowy szlak trekkingowy przecinający wolne od cywilizacji, nadal dziewicze serce Tasmanii. Jest o czym marzyć!