Australia

 

Podstawowe informacje:

 

położenie – półkula południowa. Australia nie posiada żadnych granic lądowych z innymi krajami.

głowa państwa – Królowa Elżbieta II

stolica – Canberra
język urzędowy– angielski
waluta – dolar australijski

 

Podróżując przez Australię można nabawić się niezłej paranoi

 

Łatwo się w niej zakochać jak i jeszcze łatwiej można się odkochać. Ten kraj cały żyje, w krzakach ciągle coś szeleści, skrzeczy, przelatuje Ci nad głową lub pełza pod nogami.

Przed założeniem butów zaglądasz do środka czy coś tam już nie siedzi. Psy dingo, rekiny, kazuary, krokodyle. Jadowite szkaradnice, meduzy, węże, pająki, płaszczki, pijawki, żaby, ślimaki, skorpiony i ośmiornice to zwierzęta, których w Europie raczej nie widuje się na co dzień, bo żyją gdzie indziej.

 

To gdzie indziej nazywa się Australia!

 

Nowozelandczycy i Australijczycy lubią sobie doskwierać, lubią sobie udowadniać który kraj jest lepszy i każdy mieszkaniec prędzej umrze niż przyzna rację sąsiadowi. Byliśmy już w Queensland, mieszkaliśmy w Australii 15 miesięcy i wiedzieliśmy mniej więcej czego się spodziewać, jednak w kraju o wielkości Stanów Zjednoczonych zawsze znajdzie się coś nowego do odkrycia. Cieszyłam się jak dziecko kiedy wylądowaliśmy, gdybym mogła położyłabym sobie ten kraj na dłoni i cały obcałowała. Jeśli powietrze pachnie trawą cytrynową i eukaliptusem to znaczy, że znowu jestem w Australii!

 

Moja ukochana Australia w obiektywie