Indonezja

 

Podstawowe informacje

 

Indonezja to największy wyspiarski kraj na świecie. Jest co zwiedzać, do dyspozycji ponad 13 000 wysp! Jak dotąd udało mi się odwiedzić dwie z nich, Bintan oraz dwa lata później Bali. Na relację z przepięknego Bali zapraszam tutaj.

położenie – Indonezja znajduje się pomiędzy dwoma oceanami, Spokojnym i Indyjskim.

głowa państwa– prezydent Joko Widodo
stolica – Dżakarta
język urzędowy – indonezyjski
waluta – rupia indonezyjska

 

Moja mama przeleciała pół świata tylko po to, by móc się ze mną zobaczyć i to już po raz trzeci! To dopiero jest szaleństwo. Zaplanowałyśmy ambitną trasę jak na tak krótki czas, trzy tygodnie mijają w końcu jak jeden dzień – Singapur – indonezyjska Wyspa Bintan – Malezja. W naszym rodzinnym mieście Koszalinie nie ma lotniska, więc najpierw jedzie pociągiem do Szczecina, później busem do Berlina. Stamtąd samolotem do Londynu, potem kolejnym do Singapuru. Ja będę wracała do Nowej Zelandii z Kuala Lumpur w Malezji, ona do Europy z Singapuru. Jak widać argument „fajnie byłoby się spotkać, szkoda, że mieszkasz na końcu świata” w tym przypadku nie istnieje.

 

Chcieć to móc, Mamuś, wiem to dzięki Tobie

 

Na Wyspę Bintan przypłynęłyśmy z Singapuru przekraczając granicę drogą morską. Po zaledwie dwugodzinnej przeprawie promowej znalazłam się w innym świecie, Tanjung Pinang, trzecim największym miastem regionu. Co najbardziej pokochałam w Indonezji? Prawdziwie roześmianych, zawsze pomocnych i bardzo skromnych ludzi.

 

Indonezja w obiektywie